„Maľovaný deň kvetov“ už má svojich výhercov!

0
1079

Pandémia ovplyvnila aj tento rok obľúbený Deň kvetov. Mesto Hlohovec, v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom, sa preto rozhodlo zorganizovať výtvarnú súťaž, určenú pre Hlohovčanov všetkých vekových kategórií. Výtvarná súťaž s názvom „Maľovaný deň kvetov“ tento rok odštartovala svoj debut.  Prebiehala od 1. do 30. apríla a zapojilo sa do nej celkovo 383 autorov so svojimi prácami. Témou súťaže boli kvety a technika bola ľubovoľná.

Členka odbornej poroty, učiteľka Základnej umeleckej školy v Hlohovci Mgr. Slavomíra Valachová hovorí, že do súťaže boli zaslané výkresy s rozmanitou škálou techník. „Veľké zastúpenie mala akvarelová technika, taktiež boli použité aj kombinované techniky, vosková a akrylová technika, enkaustika, kresba, pastel, farbičky a iné. Skutočne boli použité  „všetky techniky“. Rozhodujúce bolo kritérium zvládnutia zvolenej techniky,“ vysvetľuje porotkyňa.

Viac

Výber výhercov bol náročný, pretože sa súťažilo v štyroch vekových kategóriách a ako sme už spomenuli, škála techník bola rôznorodá. „Organizácia súťaže sa mi veľmi páčila a myslím si, že takáto súťaž pre spríjemnenie májových dní by mohla byť v meste organizovaná pravidelne“, opäť hovorí členka odbornej poroty, Mgr. Valachová.

Do súťaže sa zapojili aj žiaci Základnej umeleckej školy v Hlohovci, ktorí svoje výkresy pripravovali svedomito a poctivo počas online dištančného vyučovania. Filip Moskal, ktorý navštevuje 4. ročník výtvarného odboru v ZUŠ, sa umiestnil na druhom mieste v kategórii stredoškolákov.

2. miesto, Filip Moskal, kategória: Stredoškoláci

„Do súťaže som poslal výkres, na ktorom som pracoval 5 hodín. Využil som kombinovanú techniku. Použil som tvrdý olejový pastel, vodové a akrylové farby, anilínové farby, atrament, tuš a farbičky.“ hovorí výherca. Filip dodal, že súťaž ho motivovala vytvoriť niečo nové a podľa jeho slov to bola pekná náhrada Dňa kvetov, ktorý má veľmi rád.

1. miesto, Tamara Blesáková, kategória: Deti prvého stupňa ZŠ

Spomedzi detí prvého stupňa ZŠ sa porote najviac páčila práca Tamarky Blesákovej, kategóriu detí druhého stupňa ZŠ vyhrala Lýdia Cepková a v kategórii stredoškolákov zvíťazila Sabina Sudínová.

1. miesto, Lýdia Cepková kategória: Deti druhého stupňa ZŠ
1. miesto, Sabína Sudínová, kategória: Stredoškoláci
1. miesto, kategória: Dospelí, zdroj HŽ

Víťazkou kategórie dospelých sa stala Katarína Vitteková, ktorá prednedávnom udelila facebookovej stránke nášho Hlohovského žurnálu v poradí tisíci „lajk“.  Všetkým výhercom súťaže srdečne gratulujeme!

2. miesto, kategória: Dospelí
3. miesto, kategória: Dospelí, zdroj: HŽ

A vás, milí priatelia, pozývame na prehliadku výstavy „Maľovaný deň kvetov“, ktorá je inštalovaná na celej pešej zóne M. R. Štefánika do 31. mája 2021.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu