Salón vín Hlohovecka – ochutnávka 130 druhov vín

0
860

Jednou z najviac pandémiou zasiahnutých oblastí je nesporne gastropriemysel. Občianske združenie Cech vinárov Hlohovecka počas tejto doby „ticha“ rovnako neorganizovalo žiadne podujatia. O to väčšiu radosť pociťoval predseda Cechu vinárov Hlohovecka o.z. Pavol Tutura, keď mu pandemické opatrenia konečne dovolili pozvať hostí 9. júla na 1. ročník hlohovskej ochutnávky vín s názvom Salón vín Hlohovecka.

Salón vín Hlohovecka je úplne nové podujatie. Predstavili sme tu členov cechu a skvosty vín nášho regiónu. Svoje vína prezentovali vinári od Vrbového až po Šintavu. 18 vinárstiev nášho cechu prinieslo ochutnať svoje vína. Na našej vieche teda bolo k dispozícii na ochutnanie približne 130 druhov vína. Bolo to také „Fraštacké putovanie za vínom“ na jednom mieste“, vysvetľuje Pavol Tutura, predseda Cechu vinárov Hlohovecka a majiteľ viechy na úpätí Považského Inovca pri ceste smerom z Hlohovca do Piešťan.

Ochutnávanie vín však nebolo jediným bodom programu. „Od otvorenia tejto viechy ubehlo už polstoročie. Naša rodina ju vlastní 25 rokov a Cech vinárov Hlohovecka oslavuje 15 rokov od svojho založenia. O týchto udalostiach vyšla nová knižná publikácia s názvom „Legenda žije“. Na ochutnávke sme ju slávnostne pokrstili“, hovorí Pavol Tutura.

Krstilo sa ako inak, než vínom. Krstnými rodičmi novej knihy sú zakladateľka o.z. Ex libris Ad Personam Hlohovec, ktoré túto publikáciu vydalo, pani Helena Pekarovičová, Hlohovčanom známy legendárny recitátor a spevák pán Jozef Bachratý a samotný predseda cechu vinárov Pavol Tutura.

Kniha „Legenda žije“.

zdroje: P. Tutura

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here