Jazyková škola GO. Konečne škola bez stresu?

0
1368

Vanesa a Vlado Tarinovci si splnili svoj študentský sen. Založili si v Hlohovci školu anglického jazyka. Vyučovať začali ako mladý pár a dnes má ich Jazyková škola GO vo svojom tíme 5 lektorov a vychádzajú z nej desiatky spokojných absolventov. Ako oni sami hovoria, sú „rodinná škola“, kde na hodinách panuje príjemná atmosféra bez nátlaku a stresu. Škola ponúka študentom jedinečnú príležitosť ocitnúť sa na chvíľu v anglicky hovoriacom prostredí, keďže sa na hodinách a aj cez prestávky hovorí výlučne po anglicky. Viac nám už o tejto pohodovej „jazykovke“ porozprával jej spoluzakladateľ Vladimír Tarina.

Ako vznikla myšlienka založiť Jazykovú školu GO?

Myšlienka založiť jazykovú školu vznikla ešte počas štúdia na vysokej škole, kde sme obaja v roku 2013 úspešne ukončili magisterské štúdium prekladateľstva a tlmočníctva v špecializácii na anglický a slovenský jazyk. Najmä v posledných ročníkoch štúdia sme začali intenzívne pracovať na našom podnikateľskom zámere. Založenie jazykovej školy bol náš spoločný sen, ktorý sme hneď po spromovaní začali napĺňať.

Ako prebieha vyučovanie?

Poskytujeme individuálne a skupinové kurzy pre deti i dospelých. Štúdium je kontinuálne a študenti môžu po absolvovaní kurzu pokračovať do ďalšej úrovne. Pri individuálnych kurzoch ponúkame balíčky hodín, ktorých intenzitu a cieľ si určí študent sám. Ku všetkým kurzom zabezpečujeme aj plnohodnotný učebný materiál. Naša škola funguje nepretržite počas celého roka. Určite sa u nás nestretnete s klasickým prísnym školským režimom. Hoci od detí vyžadujeme vzájomnú úctu a disciplínu, výučba prebieha interaktívne, a teda je plná rôznorodých aktivít, v ktorých si žiaci precvičujú všetky potrebné jazykové zručnosti (rozprávanie, počúvanie, čítanie a písanie). Výučba pre dospelých prebieha rovnako interaktívne a samozrejme prevažne v anglickom jazyku.

Vanesa a Vladimír Tarinovci, foto: facebook

Na čo konkrétne sa v kurzoch špecializujete?

Učíme naozaj  každého. Všetky jazykové úrovne a vekové kategórie. Robíme aj špecializované kurzy, ako napríklad obchodná angličtina, angličtina pre rôzne povolania a účely, príprava na jazykové certifikáty, pracovné pohovory alebo prijímacie pohovory rôzneho typu.

Dôležitou súčasťou sú aj konverzačné kurzy na rôzne témy alebo intenzívne gramatické kurzy (napríklad pre maturantov). Každý študent dostane po absolvovaní kurzu alebo určitého množstva vyučovacích hodín certifikát o absolvovaní. Certifikát môže zvýšiť jeho šance pri získavaní pracovnej pozície. Ak by mal študent záujem o medzinárodný certifikát, vieme ho na takýto typ skúšky pripraviť a odporučiť vhodné certifikované skúškové centrum, kde takúto skúšku zloží.

Kto sa môže k vám prihlásiť?

Vrchná veková hranica pre štúdium v našej škole neexistuje, dôležitá je len chuť učiť sa a prekonávať prekážky. Najstaršia študentka mala vyše 70 rokov a bola jednou z našich prvých študentiek. Dodnes na ňu radi spomíname. Najmladšie deti sme učili vo veku štyroch rokov, avšak v súčasnosti k nám nastupujú deti do kurzov od 6 rokov. Študujú u nás prevažne miestni, máme však aj študentov z okolitých obcí, Nitry, Trnavy a dokonca aj z Bratislavy.

Ako sa Jazyková škola Go popasovala s pandémiou?

Pandemická kríza pre nás aj naďalej zostáva príležitosťou, ale aj obrovskou výzvou. Museli sme sa zaškoliť do nového systému výučby, ako správne viesť kurzy v novom online  prostredí. Najväčšou výzvou je motivovať študentov, aby popri všetkých starostiach a obavách zo súčasnej situácie nestrácali chuť napredovať v štúdiu ďalej a veriť v lepšie zajtrajšky. A čo nám pandémia dala? Až v týchto najťažších chvíľach sme si uvedomili, aké máme silné a lojálne študentské zázemie. Často sa ocitáme aj v úlohe psychológov a neexistuje hodina, kedy by sme sa my, alebo naši študenti nezdôverili jeden druhému, ako tieto náročné chvíle prežívame. Môžeme s istotou povedať, že pandémia do našich radov priniesla veľa nových priateľstiev, za čo sme neskutočne vďační. Veríme preto, že v dohľadnej dobe budeme schopní otvoriť brány našej školy a stretnúť sa s našimi študentmi opäť na prezenčnej výučbe.

Jazyková škola GO na Pribinovej ulici v Hlohovci, foto: V. Tarina

Škola neustále napreduje a sleduje nové trendy…

Menia sa najmä niektoré učebné materiály, preto je potrebné konzultovať ich s odborníkmi na učebnú literatúru a vybrať tú správnu, pretože kvalitné materiály a kvalitní lektori sú kľúčové. Po dlhšej odmlke sme začali aj pravidelne prispievať novými náučnými videami na náš Youtube kanál. Uvidíme, ako to pôjde ďalej a akú budeme mať sledovanosť.

A čo vaši lektori? Máte záujem ešte rozširovať váš odborný tím?

Situácia sa u nás mení počas celého roka, pribúdajú noví študenti a nové kurzy, preto je možné posielať si životopisy nepretržite. Snažíme sa vyberať si lektorov, ktorí majú ukončený aspoň bakalársky stupeň v jazykovednom odbore, preto je táto práca vhodná aj pre študentov angličtiny. Popri potrebnej kvalifikácii je však kľúčová aj osobnosť lektora. Musí to byť človek, ktorý zapadne do nášho tímu a študenti si ho obľúbia.

Jazyková škola GO na Pribinovej ulici v Hlohovci, foto: V. Tarina

A pár praktických info na záver…

Sídlime na Pribinovej 375/11 v Hlohovci na dobre známej „kockovej ulici“, kúsok pod Základnou umeleckou školou. Poskytujeme nezáväzné a bezplatné konzultácie a ukážkové hodiny, na ktoré je potrebné sa prihlásiť vopred. Na všetky kurzy sa dá prihlásiť formou online prihlášky. Nevyhnutnou súčasťou sú aj vstupné online testy. Navštíviť nás môžete aj osobne. Stretnutie sa vždy dohaduje vopred, pretože učíme počas celého dňa.

Jazyková škola GO na Pribinovej ulici v Hlohovci, foto: V. Tarina

CENNÍK JAZYKOVJ ŠKOLY GO:

  • Skupinové kurzy pre dospelých sa platia na trimestre     –  trimester/180e
  • Detské skupinové kurzy sa platia polročne                       – 1 polrok/120 eur.
  • Individuálne hodiny sa platia na 10 hodín dopredu          – 10h/140 eur.
  • škola má aj vernostný program, v rámci ktorého odmeňuje dlhodobých študentov zľavnenou cenou kurzu alebo hodinami zdarma
  • individuálne a skupinové kurzy prebiehajú počas celého dňa. Detské kurzy prebiehajú v skorých poobedňajších hodinách. Keďže je naša škola otvorená od 8.00 do 20.30, každý si nájde vhodný termín.

Všetky ďalšie potrebné informácie a kontakty nájdete TU.

Toto je reklamný článok. Chce aj vaša spoločnosť reklamu? Napíšte nám na adresu redakcia@hlohovskyzurnal.sk.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here