Fraštacký tŕň v čase korony

0
363

Smiech je liekom pre dušu aj pre telo. Vedci zatiaľ nezistili, ako dlho sa musíme denne smiať, aby sme nemuseli behať za doktormi, no mnohé štúdie jasne dokázali, že ľudia, ktorí sa veľa smejú, sú zdravší a fyzicky sa cítia lepšie. Prvý apríl je „Deň bláznov“. V tento deň absolútne nezáleží na tom, kým ste, všetci sme si v smiechu rovní. Aj v tom, ako veľmi smiech v týchto ťažkých časoch potrebujeme.

Prvého apríla, v Deň bláznov a zábavy, vyhlasuje občianske združenie Ex Libris ad Personam Hlohovec v spolupráci s Vlastivedným múzeom úplne vážne 13.ročník bienále medzinárodnej súťaže kresleného humoru FRAŠTACKÝ TŔŇ. 13.ročník je zameraný na prírodu.

Pre ľudstvo má príroda, stromy, lesy nedozerný význam. Pôsobia na klímu, čistotu ovzdušia, na čistotu a kolobeh vody v prírode, na ochranu pôdy.

Ako vidia lesy karikaturisti?

To sa rozhodli zistiť organizátori a pre 13. ročník medzinárodnej súťaže kresleného humoru FRAŠTACKÝ TŔŇ vybrali tému „LES“. Súťaž je otvorená pre všetkých autorov kreslených vtipov, dôležitá je originálna myšlienka a jej vtipné prevedenie do umeleckého dielka. Jej uzávierka bude 10. augusta 2020.

„Okrem hlavnej témy LES je druhou možnosťou aj voľná téma. Od autorov očakávame na obe témy po dve súťažné práce, ktoré je potrebné zaslať na adresu združenia na Závalie 3/A, P.O.BOX 58, 920 01 Hlohovec. Porota rozhodne o víťazoch na svojom zasadnutí 26. augusta. Predchádzajúceho 12. ročníka sa zúčastnilo 92 karikaturistov z 30 krajín, veríme, že aj tento rok bude účasť bohatá napriek extrémnym časom a možno práve kvôli nim,“ informoval za organizátorov riaditeľ súťaže Fero Bojničan.

Podrobné podmienky nájdu záujemcovia v prílohe.

Helena Pekarovičová

Galéria z predchádzajúceho ročníka

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here