Odkedy bude most v Hlohovci uzatvorený?

1
3729

Cestný most v Hlohovci  je už dlhodobo vo veľmi dezolátnom stave. Bez rekonštrukcie by sa zlý stav cestného mosta v Hlohovci mohol zhoršiť až na havarijný. Prvé „záchranné“ práce sa udiali už v lete 2019. Z dopravy sa vylúčila ťažká kamiónová doprava. Vodiči kamiónov si teda museli zvyknúť na obchádzkové trasy a na stále policajné hliadky, ktoré kontrolujú dodržiavanie týchto nariadení.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vykonal diagnostiku, ktorá určila, že je možné nosnú konštrukciu mosta opraviť a zosilniť. Most by tak potom mohol byť úplne bezpečný.

„Nový statický systém konštrukcie by výrazne predĺžil jeho životnosť. A to vďaka odstráneniu poškodených kyvných stojok. Kompletná výmena mostného zvršku sa bude týkať skorodovaného zábradlia, poškodenej monolitickej rímsy, vozovky, odrazných pruhov a ostatných poškodených častí, ktoré spôsobovali napríklad zatekanie nosnej konštrukcie.“ vysvetľuje župan TTSK. Vďaka tomu vzniknú po oboch stranách mosta nové chodníky určené pre cyklistov a chodcov.

Vizualizácia Cestného mostu po rekonštrukcii, zdroj: www.trnava-vuc.sk

„Momentálne je finalizovaný proces udeľovania stavebného povolenia. Po uplynutí všetkých zákonných lehôt bude celý povoľovací proces ukončený a z administratívneho hľadiska začatiu prác už nebude nič brániť. Začiatkom decembra minulého roka bolo vyhlásenie verejného obstarávania na zhotoviteľa prác.“ dodáva Jozef Viskupič.

V decembri minulého roka TTSK na svojej stránke uviedol, že sa oprava má konať už túto jar a práce by mali trvať jeden a pol roka. Po najnovšom vyjadrení však presný dátum uzatvorenia a rekonštrukcie ešte stále nevieme. Pripravte sa na to, že most bude teda zrejme v dohľadnej dobe úplne uzatvorený a do Trnavy sa budete musieť dopraviť napríklad cez Piešťany alebo Sereď. TTSK ale sľubuje, že sa bude usilovať o to, aby jeho uzavretie netrvalo dlho.

Oprava mostu by mala župu stáť skoro 5 miliónov eur. Peniaze župa plánuje čerpať z eurofondov.

Zdroj: TTSK

Ilustračná foto: TTSK

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here