Matka je žena, ktorá ti ukáže svetlo, keď vidíš tmu. (Grimaldos Robin)

0
466

Druhá májová nedeľa je na Slovensku oslavou všetkých maminiek. S make-upom, aj bez make-upu. S úsmevom, aj bez neho. V  teplákoch, aj na vysokých podpätkoch. Oslavujeme maminky, ktoré denno-denne robia všetko preto, aby boli deti šťastné, milované, nasýtené a v bezpečí. A to v každom veku.  Aby mali „obuté papučky, utreté nošteky a vychystané školské tašky“.  Aj keď sa rokmi menia papučky na papuče, nošteky na uslzené oči a školské tašky za pracovné, mamy vždy vedia, čo práve potrebujeme. A ak sa náhodou necítite byť perfektnou mamou, ktosi raz povedal: „Skutočné mamy nie sú dokonalé, dokonalé mamy nie sú skutočné“.

Sila materstva sa oslavuje od nepamäti. Civilizácie si ctili ženy, pretože prinášajú nový život. Po celom svete sa „mama“ oslavuje, ale v rôzne dni počas roka. Malé deti zvyknú nacvičiť program, podarovať kvietky alebo vlastnoručne robené darčeky, čo poteší každú maminku.

Keďže pandemická situácia nedovolila ani tento sviatok naplno osláviť, opýtali sme sa, čo by zaželali svojim mamám dospeláci: „Mojej mamine želám zo všetkého najviac zdravie a pohodu“, Mária (32) z Hlohovca.

Lucia (34) z Bratislavy poslala svojej mame do Hlohovca kyticu kuriérom, bolo z toho veľké prekvapenie: „Želám jej hlavne veľa zdravia a úsmevu, lebo je ho už nejako málo medzi ľuďmi.“ 

Mamine by som priala predovšetkým zdravie a správnych ľudí okolo seba, ktorí by jej dodávali pozitívnu energiu. Peniažkov plnú kapsu, aby mohla rozdávať darčeky svojim vnúčatám, ktorým by vyčarila úsmev na tvári. V neposlednom rade šťastie a mnoooožstvo ďalších spokojných dní “ Mária (32) z Dvorníkov a Maroš (43) z Dvorníkov svojej dobrej mame tiež želá hlavne zdravie.

Redakcia hlohovského žurnálu praje všetkým mamám silu zvládnuť akékoľvek životné situácie, zdravie a veľa radostných chvíľ so svojimi deťmi v akomkoľvek veku.

zdroj:pixabay.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here