Tlačová správa – Mestský poslanec Ivan Baranovič ohlásil kandidatúru na post primátora mesta Hlohovec.

0
100

Mestský poslanec Ivan Baranovič ohlásil kandidatúru na post primátora mesta Hlohovec. Za svoju súčasnú prioritu považuje okamžitú pomoc obyvateľom Hlohovca, ktorej sa im nedostáva.

Ivan Baranovič je povolaním manažér a v súčasnom volebnom období pôsobí ako mestský poslanec v Hlohovci a zároveň predseda Komisie zdravotnej, sociálnej a bývania.

Pri ohlásení kandidatúry poukázal na to,  že „Hlohovec nevyužíva svoj potenciál, ktorý má“ a uviedol, že ako manažér „nerozumie odsúvaniu dôležitých vecí z roka na rok, ľudia si zaslúžia a majú právo na to, aby veci fungovali“ Ako totálne manažérske zlyhanie súčasného primátora Kollára vníma proces rekonštrukcie mosta v Hlohovci.  

Po mnohých stretnutiach a rozhovoroch s občanmi, sa preto rozhodol kandidovať na post primátora Hlohovca, pretože na Hlohovci mu úprimne záleží. Je presvedčený, že Hlohovec potrebuje primátora, ktorý sa mestu bude venovať naplno, bude počúvať názory a rešpektovať názory všetkých občanov, Bude sa aktívne zaujímať a chodiť medzi Hlohovčanov, aby vedel ako žijú. Primátora, ktorý nebude len prstom ukazovať na všetkých naokolo a hľadať vinníkov prečo sa nedá, ale ponúkne riešenie. Primátora, ktorý bude vnímať Šulekovo ako významnú súčasť Hlohovca. „A v neposlednom rade primátora, ktorý bude spájať“

Ivan Baranovič za svoju prioritu považuje „okamžitú pomoc obyvateľom Hlohovca, ktorej sa im nedostáva“. Aj Hlohovčania výrazne pocítili zvyšovanie cien za energie, potraviny, pohonné hmoty, prešli si náročným obdobím koronavírusu. Rekonštrukcia mosta mnohým občanom výrazne navýšila náklady cestovania za prácou, zdravotnou starostlivosťou, sociálnymi potrebami. Dokonca vláda, ktorej je primátor Kollár súčasťou, keď mu to vyhovuje, sa chystá zobrať mestám a obciam financie. „Žijeme v náročnej dobe, ale som presvedčený, že základnou úlohou samosprávy, aj mesta Hlohovec, je pomáhať svojim občanom najmä v takýchto časoch, keď to skutočne potrebujú. Občania si to zaslúžia a majú na to právo. Túto úlohu primátor Hlohovca Miroslav Kollár nepochopiteľne zanedbáva. Na zastupiteľstve som predložil spolu s kolegami návrh na uznesenie na vypracovanie systému podpory a kompenzácií pre obyvateľov a podnikateľov v Hlohovci, ktorý, ale primátor Kollár doslova odignoroval“.  Uviedol Ivan Baranovič. 

Reálne riešenia v doprave  

Ani zbabraný proces rekonštrukcie mosta, kde primátor Kollár svojou nečinnosťou doslova ohrozoval zdravie a bezpečnosť vlastných občanov na lávke pre peších, nevyrieši situáciu s dopravou v Hlohovci. Namiesto neustálych dlhoročných sľubov, sú potrebné reálne riešenia.

Práve v komplikovanej dobe je potrebné makať, problémy riešiť a nie ich odkladať, Hlohovec potrebuje primátora, ktorý sa bude zaujímať o svojich vlastných občanov, bude ich počúvať a najmä manažérsky riešiť ich problémy.  

Zdroj: Ivan Baranovič

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here