Tomas z Hlohovca je majster Slovenska!

0
661

Lukostrelecký klub SPORTAcademy Hlohovec sa právom pýši obrovským úspechom jedného z jeho členov. Mladý nádejný reprezentant slovenského lukostrelectva z Hlohovca Tomas Lelovič sa stal majstrom Slovenska mládeže na Majstrovstvách Slovenska v terčovej lukostreľbe v Tepličke nad Váhom neďaleko Terchovej.

T. Lelovič, zdroj: J. Lelovič

Majstrovstvá prebiehali 28. a 29. augusta. Hlohovec v lukostreľbe reprezentovali okrem Tomasa aj strelkyne Paulína Paulovičová, Alexandra Adamcová a Lilien Štefaniková.

Viac
zdroj: J. Lelovič

V divízii Olympijský luk v kategórii chlapci do 12 rokov Tomas Lelovič vybojoval svoj v poradí už druhý titul majstra Slovenska. Získal ho aj napriek tomu, že konkurencia bola silná, nakoľko do vyššej kategórie postúpil len tento rok. 

Celý priebeh Tomasovho “boja” o titul nám priblížil jeho otec a zakladateľ lukostreleckého klubu v Hlohovci Jozef Lelovič. V sobotňajšej kvalifikácii si Tomas vybojoval druhé miesto so ziskom 598 bodov a za prvým zaostal o 51 bodov. Neskorší semifinálový súboj bol veľmi vyrovnaný. Za stavu 5:5 sa rozhodovalo až na zlatý šíp, ktorý zvládol približne len o 5mm lepšie náš Tomas a postúpil tak do finále. Vo finále už strieľal proti najlepšiemu strelcovi kvalifikácie. Podal veľmi vyrovnaný a vysoký výkon. Strelec nášho hlohovského klubu Tomas nakoniec vyhral 6:2,” vysvetľuje podrobne pán Lelovič.

Hrdý otec a tréner na záver dodal, že strelcov čaká v septembri ešte vyvrcholenie Slovenského pohára štvrtým kolom vo Viničnom. Tomas a Lilien Štefaniková tam figurujú na priebežných druhých miestach vo svojich kategóriach.

Okrem Tomasovho titulu vo vrecku si odnášajú aj ostatní mladí reprezentanti úctyhodné hodnotenia. Lilien Štefaniková získala v divízii Olympijský luk v kategórii dievčatá do 14 rokov 4. miesto, Paulína Paulovičová v kategórii dievčatá do 12 rokov 8. miesto a Alexandra Adamcová v rovnakej kategórii 9. miesto.

zdroj: J. Lelovič

zdroj: J. Lelovič

foto zdroj: J. Lelovič

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu