Najlepší squashisti zo Slovenska bojovali o trofeje v Hlohovci

0
556

V Hlohovci bolo opäť počuť údery squashovej loptičky, keďže dnes 26. marca 2022 sa uskutočnil v športovom centre na Panských nivách turnaj A kategórie. Zraz si tu dala slovenská špička aj so zastúpením hlohovských reprezentantov z tímu Rakety.sk Hlohovec. Potešujúce je, že do finálových bojov o najvyššie priečky sa dostali aj dvaja naši hráči. Obaja však v svojich semifinálových zápasoch podľahli súperom, no čakal ich vzájomný zápas o tretie miesto. Takmer hodinový a veľmi tesný zápas získal pre seba Ľubomír Solčanský, ktorý porazil Lukáša Tužinčina 3:2 na sety.

Finále bolo nemenej zaujímavé a tesné. Opäť sme mali možnosť vidieť päťsetový zápas. Nakoniec podobne ako minulý rok vyhral turnaj v Hlohovci najvyššie nasadený slovenský hráč Matej Hrnčiřík, keď porazil 3:2 svojho finálového súpera Miroslava Cellera. Telegraficky ešte pripomenieme umiestnenia ďalších hráčov hlohovského tímu.

Marián Kamenčík skončil na 12. mieste, Miroslav Murín sa umiestnil na 23. pozícii a jediná žena na turnaji Klára Kohlerová obsadila 25. pozíciu. Squashová sezóna má pred sebou dva svoje vrcholy. Budúcim víkendom v Trnave finišuje základná časť družstiev, kde chcú Hlohovčania potvrdiť priebežnú prvú priečku a o týždeň neskôr, v dňoch 7. – 9. apríla 2022, sa v Bratislave uskutočnia Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú hrať na atraktívnom sklenenom kurte. Budeme našim reprezentantom držať palce.

foto zdroj: M. Kamenčík – Traja najlepší hráči hlohovského squashového turnaja kategórie A. Uprostred víťaz M. Hrnčiřík, vľavo druhý M. Celler a napravo tretí Ľ. Solčanský.