Bicyklujete aj po kopcoch? Poďte na preteky BEREGY BORODY 2022

0
765

Akcia má trochu netradičný názov, však? Bereg znamená breh a Borody predstavujú názov lokality za neďalekou obcou Dvorníky vo vinohradníckej oblasti v blízkosti Váhu. Cyklopreteky Beregy Borody sú určené pre všetkých dospelých jazdcov a jazdkyne, čo si trúfnu prejsť aj náročnejší terén.

Tieto MTB (mountain bike) preteky sa prvý raz konali v roku 2017, keď si pár „správnych“ chlapov z dvorníckych Borodov povedalo, že miesto so zaujímavými cyklotrasami odkiaľ pochádzajú, je až príliš krásne na to, aby ho nespoznali viacerí. V zopár okolitých partneroch našli finančnú podporu a preteky sa mohli začať.

Trať je dlhá približne 20 km a ponúka výhľady na vinice, poľné cesty popri Váhu, mini trailový zjazd v borodskom lesíku, či zjazdy po kameňoch a prachu, ale i značnú časť asfaltu. Pre začiatočníkov je pripravená kategória CLASSIC Bike4you (20 km / 455 m prevýšenie). Pre skúsených si organizátori pripravili až 2 okruhy tejto trate a to v kategórii ELITE SANECA (40 km / 800 m prevýšenie).

Ak máte teda súťaživého ducha, v nohách najazdený náročnejší terén a voľnú nedeľu 16. októbra, neváhajte sa prihlásiť! Organizátori však pozývajú aj dobrovoľníkov a všetkých fanúšikov horskej cyklistiky, vraj sa budete mať na čo pozerať. Pozvanie prijali aj slovenské cyklistické hviezdy Lukáš a Andrej Kubišovci.

Viac informácií nájdete na tejto facebookovej udalosti.

zdroj: organizátori cyklopretekov

foto zdroj: www.facebook.com/beregyborody

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here