Countryfest Jaslovské Bohunice už 19. – 21. júla 2024 v Amfiteátri Jaslovské Bohunice

0
174

Priatelia country, tešíte sa? Už na budúci mesiac sa v Jaslovských Bohuniciach otvárajú brány obľúbeného festivalu pre milovníkov hudby a ich rodiny. 19. – 21. júla 2024 ožije amfiteáter a jeho krásne okolie hudbou, množstvom atrakcií a návštevníkmi, ktorí sa už teraz môžu tešiť na pohodový víkend na Countryfeste. O tom, čo zaujímavé fanúšikov hudby, zábavy a dobrej nálady na tomto rodinnom festivale čaká, sa Hlohovský žurnál porozprával s organizátorom festivalu Romanom Áčom.

Festival je už za rohom, prípravy vrcholia, čo vás, ako organizátora ešte čaká? Čo ešte musíte zabezpečiť skôr, ako to všetko vypukne?

Pred začiatkom festivalu sa občas vyskytnú drobnosti, ktoré ale takí skúsení organizátori, akých má Countryfest, hravo zvládnu. Čo sa týka počtu koncertov, nejaké zmeny oproti minulým rokom nerobíme. Budeme mať však viac predajcov v handmade stánkoch aj gastro zóne a nejaké prekvapenia budú aj v rámci sprievodných podujatí. Už musíme len zabezpečiť dobré počasie. 😊

Čitateľov Hlohovského žurnálu určite bude zaujímať, prečo im bude na Countryfeste určite dobre, čo ich tam bude čakať?

Náš festival sa odohráva v areáli, ktorý poskytuje návštevníkom všetko, čo potrebujú k dobrej nálade a k svojmu pohodliu. Väčšina hudobného programu sa odohráva na hlavnej scéne v amfiteátri v podvečerných hodinách, sprievodné podujatia sa budú konať v areáli parku, ktorý poskytuje tieň aj počas letných horúčav a cítite sa v ňom ako v lese.

Countryfest sa koná pod záštitou obce Jaslovské Bohunice. Aké výhody z toho vyplývajú?

Organizátorom festivalu je obec Jaslovské Bohunice a festival je súčasťou kultúrneho leta. Je to veľká výhoda, pretože vďaka tomu sú do diania zapojené skoro všetky obecné spolky – hasiči, rybári, šípkari a ďalší a poriadok zabezpečuje technická čata obce.

Predstavte v skratke organizačný štáb festivalu.

Countryfest sa v Jaslovských Bohuniciach už pred rokmi udomácnil a vďaka záštite obce má pre svoj priebeh zabezpečené skvelé podmienky. To všetko prináša mnoho stálych návštevníkov a každý rok aj nových. V organizačnom štábe je jednou z najdôležitejších osôb moja „pravá ruka“, pracovníčka kultúrneho oddelenia obecného úradu Danka Halašková. Samozrejme, dôležití sú aj ďalší zamestnanci úradu, napr. z ekonomického a technického úseku.

Hudobnú dramaturgiu, celkovú organizáciu aj oslovovanie partnerov zabezpečujem väčšinou ja.

Kompletnú bezpečnosť na festivale má na starosti Marián Bugár. Jeho povinnosťou je napríklad sledovať meteorologické správy. Na celkovej organizácii priamo počas konania festivalu sa podieľa viac ako 30 ľudí. A ako som už spomenul, upratovanie areálu, parkovisko a mnoho ďalších „drobností“ zabezpečuje technická čata obce. Každý jeden zo spomenutých má zásluhu na tom, že sa ľuďom na Countryfeste páči.

Čo nové tento rok Countryfest pre svojich návštevníkov prinesie? Program máte už kompletný?

Áno, program už je kompletný. Na náš festival chodí komunita ľudí, pravidelných návštevníkov, ktorí u nás stanujú celý víkend. Stretnú sa rodiny z celého Slovenska i z Čiech a tí sa bavia až do rána bieleho. Výhodou je, že disponujeme veľkým parkom, v ktorom sa dá stanovať. Countryfest je skutočne rodinný festival a aj preto robíme veľa sprievodného programu. Aby sa celé rodiny, aj deti, príjemne zabavili.

Zabehnuté hviezdy v rámci žánru country bohužiaľ starnú a preto každý rok zaraďujeme do programu aj popovejších interpretov. Ich prostredníctvom sa snažíme pritiahnuť na festival aj mladú generáciu. Tento rok budú headlinermi Adam Ďurica, Pokáč, Jan Nedvěd Mladší a Příbuzní, Vidiek, Robert Křesťan a Druhá Tráva a mnoho ďalších. Mnohí z týchto interpretov budú hrať u nás po prvýkrát.

Podrobný program festivalu nájdu záujemcovia na webe Countryfestu, čo by ste k nemu ešte dodali?

Moderátorom festivalu bude opäť obľúbený Martin „Chyno“ Chynoranský, ktorý je s nami už od roku 2016. Ja osobne sa teším na vystúpenie Irish Elements, pretože okrem toho, že zahrajú, nám predvedú aj írske tance a už minulý rok mali veľký úspech.

Aký bude sprievodný program festivalu?

Festival začína v piatok, kedy sa odohrá hlavne hudobný program. Čo sa týka sprievodného programu, tak hlavným dňom je sobota. Väčšina bohatého sprievodného programu sa odohrá v parku, ale budú napríklad aj vodácke súťaže na našom rybníku. Novinkou bude, že tento rok sme pripravili pre deti dve vystúpenia. Prvým bude hudobné vystúpenie Dúhalky a po nej vystúpi divadlo Spoza Voza, ktoré zapojí do diania deti aj v rámci workshopu. A to je stále len zlomok toho, čo návštevníkov Countryfestu čaká.

Čo sa týka stravovania, opäť je pripravené bohaté gastro, kde si každý môže vybrať zo širokej ponuky jedál, či nápojov. Dobrú chuť a na zdravie.😊

Ako má Countryfest zabezpečené parkovanie, ubytovanie, dopravu pre svojich návštevníkov?

V rámci areálu disponujeme veľkým parkoviskom s dostatočným počtom parkovacích miest , aj keď stalo sa nám, že sme už museli parkovať autá aj v priľahlých uliciach. V hornej časti parku máme vyhradené aj miesto pre karavany, ktorých pribúda každým rokom. Komu sa nechce spať v stane, má možnosť ubytovať sa v obecnej ubytovni, ktorá je neďaleko od festivalového areálu. Stanovanie aj parkovanie je u nás ešte stále bezplatné.

Predpredaj vstupeniek už beží. Aké sú ceny vstupeniek? Bude možné kúpiť si vstupenky priamo na Countryfeste?

Predpredaj vstupeniek začal už v marci prostredníctvom siete predpredaj.sk a do 30.6. je možnosť zakúpiť si zvýhodnenú permanentku na celý festival za cenu 26.- Eur. Od 1.7. až do festivalu už bude stáť permanentka 32.- Eur. Návštevníci, ktorí sú ZŤP, majú vstup po preukázaní sa platným preukazom zdarma a takisto aj deti do 12 rokov.

Zopakujme v skratke základné informácie pre návštevníkov.

Festival bude otvorený v piatok 19.7.2024 od 12:00 hod. v prírodnom amfiteátri obce Jaslovské Bohunice. Oficiálne ukončenie festivalu bude v nedeľu 21.7.2024 o 06:00 hod. a areál bude pre návštevníkov otvorený do nedele 21.7.2024 do 15:00 hod.

Čo by ste na záver zaželali návštevníkom festivalu Countryfest Jaslovské Bohunice?

Všetkým želám veľa zaujímavých hudobných i iných zážitkov, pohodu a dobrú náladu počas celého Countryfestu.

Za rozhovor ďakuje a úspešný Countryfest želá Helena Pekarovičová

Foto: Archív Countryfestu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here