TLAČOVÁ SPRÁVA: Zamestnankyňa Mestského úradu v Hlohovci bola pozitívne testovaná na COVID-19. Vedenie mesta vykonalo potrebné opatrenia.

1
1841

Jedna zo zamestnankýň mesta Hlohovec bola počas víkendu pozitívne testovaná 
na COVID-19. Vedenie mesta realizuje v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva potrebné opatrenia na ochranu zdravia ďalších zamestnancov a klientov MsÚ a na zabezpečenie chodu úradu.


Zamestnanci, ktorí prišli v uplynulých dňoch do intenzívnejšieho kontaktu s pozitívne testovanou kolegyňou budú v spolupráci s RÚVZ testovaní v stredu, dovtedy zostávajú 
v preventívnej domácej izolácii. Na základe výsledkov testov budú prípadne prijaté ďalšie potrebné opatrenia.

Po prijatí potrebných opatrení vrátane dezinfekcie priestorov pracuje mestský úrad len 
v mierne obmedzenom režime. Klientske centrum funguje ako v bežných dňoch, 
v obmedzenom režime funguje Stavebný úrad (zamestnanci pracujú na príprave rozhodnutí, ale neprijímajú fyzicky občanov) a zatvorený je odbor majetku mesta.

Vzhľadom na zvýšený výskyt pozitívnych prípadov tento týždeň opäť realizujeme preventívne testovanie všetkých zamestnancov mesta, ktorí prichádzajú do styku s najviac ohrozenými skupinami – zamestnancov Zariadenia pre seniorov Harmónia, kolegyne z odboru spoločenských služieb vrátane opatrovateliek, terénnych pracovníkov aj mestských policajtov a zamestnankýň klientskeho centra. Dočasne prerušujeme poskytovanie služieb sociálneho taxíka.

O ďalšom vývoji situácie a prípadných nových opatreniach vás budeme informovať. Vzhľadom na rastúci počet pozitívnych prípadov COVID-19 vás prosíme o zodpovedné správanie, dodržiavanie predpísanej respiračnej etikety „ruky – odstup – rúško“ (R-O-R), zvýšenú hygienu, vyhýbanie sa dlhodobému pobytu v uzavretých priestoroch vo väčšej skupine osôb – ak to nie je nevyhnutné. 

Ďakujeme za pochopenie.

V Hlohovci 24. 8. 2020                                                         

Zuzana Hrinková Siebenstichová – referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu                                                                

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here