Squashový titul z Majstrovstiev Slovenska pre hlohovské farby

0
353

V sobotu, 9.4.2022, sa ukončili finálové súboje o titul Majstra Slovenska v squashi jednotlivcov v kategórii  mužov i žien. Tri dni zápolení si mohli vychutnať aj diváci v jednom z bratislavských obchodných centier, kde bol inštalovaný sklenený kurt.

Atraktivitu podujatia, ktoré sa už tradične týmto spôsobom chce priblížiť širokej verejnosti zvyšovali okrem prostredia, samozrejme, najmä športové zápolenia zúčastnených. V kategórii mužov sa predstavilo 32 aktuálne najlepších hráčov, pričom medzi hráčmi mal štvornásobné zastúpenie aj hlohovský tím Rakety.sk Hlohovec, ktorý vyhral základnú časť najvyššej národnej súťaže družstiev a čaká ho vrchol sezóny v podobe final four.

Vráťme sa však s víkendovým squashovým udalostiam v Bratislave. Za Hlohovec sa v kategórii mužov predstavili Lukáš Tužinčin, Ľubomír Solčanský, Ivan Jančička a Patrik Varga. Do štvrťfinále sa prepracovali Tužinčin a Varga. Prvý menovaný narazil na budúceho nového Majstra Slovenska Miroslava Cellera a podľahol mu 0:3 na sety. Varga sa do štvrťfinále dostal v regionálnom súboji s piešťanským Petrom Šiškom, ktorého porazil 3:0. Brány semifinále boli však pre čerstvého strieborného medailistu zo Slovenian Masters Open vo vekovej kategórii 50+ nedostupné, keďže ho tam nepustila momentálne slovenská rebríčková jednotka Matej Hrnčiřík. V zápasoch o konečné poradie si Tužinčin vybojoval 6. miesto a Varga skončil hneď za ním. Solčanský po mimoriadne vyrovnanom osemfinálovom zápase podľahol budúcemu semifinalistovi D. Kubičkovi 2:3, a to o povestné dve lopty v rozhodujúcom sete. Solčanský si nakoniec v zápasoch o umiestnenie vybojoval 11. miesto. Posledný z našich Ivan Jančička osadil 28. priečku. Majstrom Slovenska v kategórii mužov sa po víťazstve nad M. Hrnčiříkom v semifinále 3:2 a finálovom triumfe nad Marekom Maníkom v pomere 3:1 stal Miroslav Celler.

Kategória žien priniesla pre hlohovské farby ďalší historický úspech. Súťaž žien mala iný priebeh ako súťaž mužov. Keďže bolo menej účastníčok, tie si všetky medzi sebou vzájomne zmerali sily. Najúspešnejšia z nich bola Klára Köhlerová obliekajúca dres práve hlohovských rakiet. V rozhodujúcom zápase si poradila 3:1 na sety s Lindou Hrúzikovou a získala národný titul. Ten sa počíta pre Klárinu klubovú príslušnosť aj pre hlohovský tím. Blahoželáme a držíme palce našim reprezentantom v nastávajúcich súbojoch o ligového šampióna, kde patria Hlohovčania k viacnásobným vicemajstrom Slovenska. Veríme, že táto sezóna by mohla prelomiť doterajšiu finálovú smolu.

Autor fotografie: Dušan Richtárik

Popis fotografie: Druhý zľava Majster Slovenska Miroslav Celler a druhá sprava Majsterka Slovenska Klára Köhlerová