V utorok 30.augusta o 24:00 uplynul termín na podanie kandidátnych listín všetkých kandidátov – nezávislých, politických strán, hnutí, koalícií. Voľby do miestnych, mestských zastupiteľstiev, voľby starostov, primátorov ale aj predsedov a poslancov samosprávnych krajov sa uskutočnia 29. októbra 2022.

Kandidáti na primátora v Hlohovci

Miroslav Kollár

Zdroj: Facebook

Pred 4 rokmi v Hlohovci kandidovali 4 kandidáti na primátora. Voľby tesne vyhral súčasný primátor Miroslav Kollár, ktorý sa aj po tretíkrát bude uchádzať o hlasy Hlohovčanov. Miroslav Kollár kandiduje ako predseda strany SPOLU – občianska demokracia.

Viac

Ivan Baranovič

Zdroj: Facebook

Druhým kandidátom je súčasný poslanec Mestského zastupiteľstva v Hlohovci, pán Ivan Baranovič, ktorý kandiduje po druhýkrát. V minuých voľbách získal 1614 hlasov. Ivan Baranovič kandiduje ako nezávislý kandidát.

Kandidáti na poslancov

Politické strany presvedčili v Hlohovci 38 kandidátov na pozíciu poslanca mestského zastupiteľstva a 18 kandidátov sa uchádza o hlasy občanov ako nezávislí.

Všetky kandidátne listiny musí skontrolovať mestská volebná komisia, ktorá prvé zasadnutie naplánovala na pondelok 5. septembra. Kandidáti budú oficiálne zaregistrovaní až po kontrole všetkých náležitosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu