„Reakciou na dobrý nápad môže byť ďalší a niekedy ešte lepší,“ hovorí novozvolený primátor Hlohovca, Ivan Baranovič

2
1488

24. novembra 2022 oficiálne odovzdá svoju primátorskú stoličku dosluhujúci primátor Miroslav Kollár Ivanovi Baranovičovi. Svojím hlasom tak cez uplynulý víkend rozhodlo 55,1 % voličov z Hlohovca na komunálnych voľbách. Po náročnej a úspešnej kampani sme sa budúceho nového primátora okrem iného pýtali aj na to, ako si predstavuje budúcu spoluprácu s novozvoleným mestským zastupiteľstvom.

  • Pán Baranovič, máte za sebou náročné obdobie tvrdého boja v predvolebnej kampani. Aké máte pocity po výhre?

Pocity sú skvelé a zároveň si uvedomujem zodpovednosť, akú mi občania Hlohovca zverili do rúk. Hlohovčania cítili potrebu zmeny vo vedení mesta, a tak aj hlasovali. Zároveň cítim aj vďačnosť ku všetkým, ktorí sa na tomto výsledku podieľali.

  • Kam budú smerovať vaše prvé kroky v novej funkcii?

V prvom rade verím, že výmena vedenia mesta prebehne čo najkorektnejšie. Sme v období, kedy sa bude schvaľovať rozpočet. Moje prvé kroky v novej funkcii primátora povedú práve k zostavovaniu rozpočtu mesta Hlohovec.

  • Nadpolovičnú väčšinu v MsZ získali poslanci od protikandidáta. Ako bude vyzerať vaša budúca spolupráca?

Počas celej kampane som sa snažil poukázať na to, že je dôležité zastaviť rozdeľovanie Hlohovčanov na jedných alebo druhých. Ja som človek maximálne otvorený spolupráci. Už počas kampane som hovoril, že reakciou na dobrý nápad môže byť rovnako dobrý a niekedy dokonca aj lepší nápad. Týmto krédom sa chcem riadiť a verím, že celé mestské zastupiteľstvo bude pracovať maximálne pre Hlohovčanov. Ale to, aká bude spolupráca, bude závisieť samozrejme na každom jednom poslancovi, ktorý získal od voličov mandát.

  • Čo by ste odkázali Hlohovčanom na záver?

V prvom rade chcem poďakovať všetkým občanom Hlohovca, ktorí sa zúčastnili volieb a využili svoje volebné právo. Nesmierne si vážim a ďakujem za každý jeden hlas, ktorý mi dali občania. Náš úspech by som nedosiahol bez práce celého nášho tímu.

Skláňam poklonu pred aktivitami kandidátov na poslancov z môjho tímu, ktorí v posledných dňoch a týždňoch pracovali na kampani. A v neposlednom rade patrí obrovská vďaka mojej rodine. Bez ich podpory by som sa neodhodlal ísť do volieb. Ich trpezlivosť a podpora bolo to, čo mi dávalo energiu každý deň. Ešte raz ďakujem.

2 COMMENTS

  1. politický leucizmus dúfajme zakapal a stagnácia mesta sa zastaví. Potreba hĺbkovej kontroly rôznych aktivít a nastavenie vyváženého rozpočtu s prihliadnutím na potreby obyvateľov mesta, zmrazenie neefektívnych výdavkov v počiatočnom období reštrukturalizácie ekonomiky mesta. Podpora racionálnych a zmysluplných návrhov na zlepšenie kultúrnych a sociálnych potrieb za účasti verejných diskusií a s odpočtom realizácii naplánovaných aktivít mesta s dodržaním politickej finančnej gramotnosti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here